
Цікаве питання...
Територія гарячої випічки, хрустких круасанів і ароматного печива. Територія теплого чаю або кави, які разом з ще гарячими ласощами зігріють в будь-яку погоду. Територія, де, здавалося б, не місце холоду. Навіщо ж тоді в кондитерській холодильні вітрини?
Різні види випічки вимагають різних температурних режимів, а значить і зберігаються вони різну кількість часу. При температурі від +4 до +8 C ° зберігаємо:
- 3 доби (72 години) з моменту приготування крему торти з заварним або білковим кремом
- 1,5 доби (36 годин) торти з йогуртовим кремом або з сирно-вершковою начинкою
- 3 доби (72 години) фруктову випічку без крему
- не більше 18 годин випічку з вершковим або сирним кремом
- 1,5 доби (36 годин) вироби з прошарком сметани м / або збитих вершків
- готовий чізкейк можна зберігати в холодильнику до 5 діб (аналогічно для капкейків, кейкпопсів, рулетів, трайфлів)
Правильно підібрана вітрина допоможе не тільки зберегти якість і товарний вигляд виробів, а й вигідно презентує його і приверне увагу клієнтів!
Як зберігати тісто?
Найтриваліший етап в приготуванні ласощів-замішування і виготовлення тіста. Тому, щоб не затримувати вимогливого клієнта (який замовив, скажімо, Круасан) випікання відбувається із заздалегідь приготованого тіста. У такий спосіб досягається максимальна швидкість виконання замовлення, а пропонована випічка завжди буде свіжою!
Але для того, щоб тісто не втратило свої властивості, смак і не зіпсувалося – варто дотримуватися строгих правил. Сире тісто завжди зберігаємо в харчовій плівці або контейнері:
- пісочної можна тримати в холодильнику до 36 годин. У морозильній камері-місяць;
- дріжджове тісто зберігається в холодильнику не більше 2-х днів, в морозилці-3 тижні;
- заварне-3 дні в холодильнику, місяць в морозильній камері;
- листове - 1-2 дні в холодильнику, 1-2 тижні в морозильній камері.
- бісквітне тісто не зберігаємо. Використовуємо суто свіжоприготоване!
А правильно підібрані холодильні та морозильні камери допоможуть довше і безпечніше зберігати тісто, яке є основою майже кожного кондитерського виробу!
Як зберігати солодку начинку?
Найсмачніша випічка є такою завдяки вдало підібраній начинці! Фруктовий джем, варення, згущене молоко, крем або повидло – кожен вибирає солодощі собі до смаку. Щоб начинка залишалася смачною, треба якісно вирішувати проблему її зберігання.
Пастила і мармелад можуть зберігатися при мінусових температурах (близько -18°С) не змінюючи при цьому характерних властивостей набагато довше гарантійного терміну зберігання. Причому при поступовому відтаванні ці продукти повністю відновлюють свої смакові і харчові якості.
Гарантійний термін зберігання подібних виробів становить:
- 3 місяці для мармеладу на основі пектину і агару;
- 1,5 місяці для мармеладу на основі фурцелларана і агароида;
- 2 місяці для інших видів мармеладу;
- 3 місяці для заварної і покритої шоколадом пастили;
- 1 місяць для клейової пастили і зефіру.
Джем, варення і повидло (не пастеризоване) зберігається в сухому, провітрюваному приміщенні, де вологість повітря становить до 75%, а температура – від +10°С. граничні терміни зберігання джемів, повидла, конфітюру складають:
- до 2 років для стерилізованої продукції;
- до 1 року для нестерилізованої;
- до 6 місяців - для нестерилізованої, упакованої в алюмінієву або полімерну тару.
Як зберігати несолодку начинку?
Незмінно найвимогливішими до контролю за терміном придатності та умовами зберігання залишається випічка з м'ясною, овочевою або іншою подібною несолодкою начинкою. Це обумовлено тим, що такі вироби зберігаються на порядок менше і набагато більше залежать від температури і вологи навколишнього їх середовища.
Так, пироги, булочки і т. д при температурі до +10°с зберігаємо:
- 1,5-2 доби для м'ясної начинки;
- 2-3 доби для картопляної, горохової начинки, капусти, а також інших овочів;
- до 3 днів для рибної начинки (варто враховувати вид риби і конкретні умови зберігання).
При розміщенні несолодкої випічки в морозильнику, на відміну від солодкої, після розморожування вона практично не втратить в смаку. Так, загорнуті в герметичну тару/поліетилен вироби зберігаються:
- до місяця м'ясні;
- 1,5 місяці рибні;
- до 2 місяців овочеві.
Невеликий лайфхак: існує думка, що краще зберігаються цілі пироги і випічка. Однак це не так. Найкраще зберігають свої смакові якості і товарний вигляд саме розрізані вироби.
Підбиваючи підсумки-навіть в кондитерській важливий якісний і надійний холод! Не нехтуйте якістю ваших виробів і власною репутацією-забезпечте собі правильне зберігання випічки і відмінну презентацію з кондитерськими вітринами JUKA!
Джерело: https://www.juka.ua